Ostatní

Tyto stránky sponzoruje:

Pomáhají nám:

CIDESA a.s.Jaroslav Tupy Švédsko

www.siconet.czSbor dobrovolných hasičů Sázava


Manželé Stychovi, Benešov

Radim a Lubor Hauptmannovi, Praha

Divadelní soubor Jiřího Voskovce SázavaJindřiška Orlichová

Vítejte na stránkách spolku Dětské srdíčko určených rodičům a jejich dětem postiženým srdeční vadou
účet pro Vaši pomoc:   233856424 / 0300 (více v záložce O spolku)

Tristar 2017V sobotu 16. prosince 2017 proběhne tradiční Vánoční show s CZ Elvisem v hotelu Olympik Tristar v Praze 8. NA této akci díky CZ Elvisovi Vláďovi Lichnovskému a jeho kapele Elvis Presley Revival Band prezentujeme opět Dětské srdíčko a v průběhu večera proběhne dražba obrazu, který specielně pro tento účel vytvořila sázavská výtvarnice Dominika Kratochvílová, která jej poprvé předvedla na své vernisáži v létě tohoto roku.

Dominika tvoří netradičním způsobem a obraz svým obsahem právě vyjadřuje spojení lidí prostřednictvím svých srdcí.

Nápad dostala již při loňské akci v Tristaru, když byla jako ořadatelka svědkem dražby obrazu našeho kamaráda a akademického malíře Filipa Kudrnáče (viz články níže)

 

Akce: www.elvispresley.cz, Facebook zde

 

Členové spolku Fakt-UmSpolek Fakt-Um sdržuje velmi šikovné lidi, kteří se zabývají rukodělnou činností - sami vyrábějí například šperky, vánoční ozdoby, svícny, ručně zdibené deníky, keramiku, dokonce i betlémy nebo hlavolamy!

A právě tento spolek pořádal 25. listopadu 2017 ve Vlašimi tradiční 6. Podblanický jarmark, kde se sešlo více jak 26 vystavovatelů a prodejců. Vždy je u vchodu dobrovolné vstupné a spolek Fakt-Um vybral od návštěvníků okolo 2 600 Kč a členové spolku částku zarovnali na rovné 3 000 korun! Stejně jako vloni, i tuto částku posílají na účet Dětského srdíčka.

Bylo mi ctí tuto akci tradičně moderovat a když mi na konci sdělovali částku, viděl jsem na nich upřímnou radost. A oni ji zase museli vidět i na mně :-)

Velmi za spolek děkuji!

Radek Tupý

 

Spolek má své stránky: Facebook zde a stránky www.fakt-um.cz

Na Facebboku jsou i fotografie z vlašimského jarmarku

 

Na Vánoční show s Elvisem v hotelu Olympik Tristar jsme předali osobně panu doktoru Janouškovi, primáři dětského kardiocentra v Motole, symbolický šek na částku 50 000 Kč určenou na nákup přístroje, který urychlí vyšetření a ušetří dětem trápení s odběrem krve.

BĚHEM AKCE JSME ZÍSKALI PRO DĚTSKÉ KARDIOCENTRUM V MOTOLE DALŠÍCH 39 980 Kč !!

Na konci akce byl vydražen obraz a.m. Filipa Kudrnáče za 25 000 Kč !!! (majitel Jarda Štoček na snímku vpravo, uprostřed F. Kudrnáč, vlevo R.Tupý). K této částce přidal ještě 10 000 Kč tradiční sponzor Dětského srdíčka a "soupeř" z dražby Kurt Singer se svou rodinou.

Další významnou částku jsme získali prodejem placek a dary diváků z akce!
Celkem jsme tedy k původní částce 50 000 Kč PŘIDALI VYBRANÝCH 39 980 Kč !!! Obě částky jsou již na účtě v Motole.

Všem nesmírně děkujeme!!

Na fotce také CZ Elvis Vláďa Lichnovský s kapelou, který věnoval část peněz z každého prodaného trička s motivem "CZ Elvis"

 • Předání šeku MUDr. Janouškovi, primáři dětského kardiocentra v Motole
 • Předání šeku MUDr. Janouškovi, primáři dětského kardiocentra v Motole
 • MUDr. Janoušek, primář dětského kardiocentra v Motole
 • Propagační cedule
 • Zprava: Majitel obrazu J. Štoček, autor a.m. Filip Kudrnáč, R. Tupý
 • CZ Elvis Vláďa Lichnovský
 • CZ Elvis Vláďa Lichnovský

DAROVALI JSME DĚTSKÉMU KARDIOCENTRU V MOTOLE 50 000 korun!
Spolek DĚTSKÉ SRDÍČKO, které je douhodobě podporováno CZ Elvisem a Elvis Presley Revival Bandem a pomáhá dětem se srdeční vadou, předá osobně v sobotu 10.prosince na Vánoční show s Elvisem v Hotelu Olympik Tristar v Praze 8 zástupcům dětského kardiocentra v Motole symbolický šek na 50 000 korun.
Částka byla již poskytnuta a je určena na pořízení ultrazvukového přístroje pro zobrazení cév při zavádění cévních vstupů, který výrazně usnadní a urychlí odběr krve či krevních vzorků dětských pacientů se srdeční vadou.
Většina financí byla získána právě na akcích CZ Elvise v hotelu Olympik Tristar.
Během akce budou opět k prodeji placky a další předměty spolku Dětské srdíčko.
Více o akci, včetně místa předprodeje vstupenek, se dozvíte na www.elvispresley.cz . Ve fotoarchivu jsou fotky z předchozích akcí. Video sestřich z vánoční show v tristaru v roce 2011: https://www.youtube.com/watch?v=qD2_fm9aMaA

Vánoční show s Elvisem

Vážení čtenáři, rodiče,

Po dlouhé době jsou opět přístupné stránky Dětského srdíčka. V počátku roku byly zničeny virem.

Podařilo se mi hlavně zrekonstruovat databázi dětí a velkou většinu článků. Všechno se však muselo dělat ručně, případně za pomoci specielně vytvořených skriptů na obnovu poškozených dat. Nepodařilo se zachránit pouze fotografie přidružené k Vašemu profilu.

Současně byla zastaralá verze programu nahrazena verzí nejnovější - tedy již výrazně odolnou vůči virovému napadení.

Prosím Vás, kteří máte své děti registrovány v databázi, o kontrolu. Hesla a přístupy by měly být původní, případně by Vám systém měl zaslatheslo nové

Postupně budu řešit případně nesrovnalosti. Pokud budete mít nějaký problém, kontaktujte mne prosím.

 

Děkuji za shovívavost

Portrét Elvise od a.m. Filipa KudrnáčeV sobotu 6.12.2014 v 19 hodin se v pražském hotelu Olympik Tristar uskuteční tradiční koncert Vánoční show s Elvisem CZ Elvise Vládi Lichnovského a jeho kapely Elvis Presley Revival Band. CZ Elvis a kapela jsou podporovateli Dětského srdíčka

Tradičně na této akci budeme propagovat Dětské srdíčko.

V závěru koncertu se uskuteční
dražba portrétu Elvise od akademického malíře Filipa Kudrnáče
(www.filipkudrnac.com) ve prospěch Dětského srdíčka. Filip obraz nakreslil specielně pro tuto dražbu a předá jej osobně. (klikněte na obrázek pro zvětšení)

Vánoční show s ElvisemVláďa Lichnovský je nejlepší český imitátor Elvise, je druhým nejlepším Elvisem Evropy pro rok 2004. Kromě skvělé kapely vystoupí také mažoretky SympA a vokální trio Sekundičky

Předprodej je v Praze ve SprinterStudiu nebo rezervace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přístup do sálu je zcela bezbariérový (v úrovni venkovního vstupu), v sále se nekouří.

Konkrétní informace o předprodeji i akci jsou na www.elvispresley.cz nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo_cro23. března v 11:05 hodin bude vysílán pořad Radiodárek Českého rozhlasu 2. Natáčení je 11. března v sázavském divadle a jako host se zúčastní za Dětské srdíčko Radek Tupý. V pořadu bude rozhovor o činnosti Dětského srdíčka. Uvádí Dalibor Gondík, účinkují Halina Pawlowská, Vladimír Hron.

Akci i Dětské srdíčko podporuje Město Sázava.

Záznam pořadu je zde

 • MUDr. Romana Gübelová ze Sázavy věnovala našemu Dětskému srdíčku 3 000 korun.
 • Martina a Honza Štědrovi ze Sázavy věnovali 200 korun zakoupením květinové koule na 1. městském plese v Sázavě
 • Prodejem DVD Mirka Neumana o CZ Elvisovi jsme zatím získali 270 Kč - Mirek poukázal veškerý zisk z prodeje našemu sdružení

Na 1. městském květinovém plese města Sázava, který se konal 25.ledna 2014, proběhla dražba nádherných květinových předmětů jedné z nejlepších českých floristek Kláry Vavříkové ze Sázavy, která je do držaby věnovala.

Do držba bylo věnováno květinové boa, květinový zdobený klobouk a květinový vějíř.

Výtežek dražby byl úžasných 9 400 korun ve prospěch Dětského srdíčka. Na základě této akce získalo pak později naše sdružení dalších 3 200 korun!

Trio SekundičkyVelmi dobrým nápadem bylo, že těsně před dražbou vystoupilo vokální trio Sekundičky, kde každá z dam během zpívání měla u sebe jeden z předmětů.

Po velice napínavém "souboji", kdy se mezi sebou "špičkovalo" několik účastníků, za mohutného povzbuzování návětšvníků plesu, získali:

 • Květinové boa - Gábina Sahánková ze Sázavy (400 Kč)
  • Gábina pracuje jako grafička a spolu s přátele pomáhají lidem a dětem, kteří to potřebují, například v Jedličkově ústavu 
 • Květinový klobouk - Vladimír Režný ze Sázavy (6 000 Kč)
  • Vladimír je jedním ze zakladatelů občanské iniciativy Česky růžový kříž, které výrazně pomáhá tam, kde je třeba. Více o nich naleznete zde: www.facebook.com/CeskyRuzovyKriz
 • Květinový vějíř - Tomáš Munzi z Prahy (3 000 Kč)

Henriho Květinová dílna Kláry Vavříkové:

Už na podzim minulého roku se rozhodlo, že první městský ples bude zorganizován spolu s Henriho Květinovou dílnou Kláry Vavříkové, což je firma vytvářející vše, co se týká květin. Klára a její přátelé, přední čeští floristé, odvedli neuvěřitelnou práci a vyzdobili doslova celý sál nápaditými výtvory z květin a - jak říká Klára - "tím, co našla venku". V jejich rukou se však nenápadně větve spolu s různými květinami proměnily v neobyčejná díla.

Klára na svých akcích vždy věnuje do dražby květinové předměty, které předvádí. A rozhodla se, že na plese výtěžek z dražby věnuje Dětskému srdíčku. Klára se v roce 2010 umístila na mistrovství republiky na 3. místě. V roce 2012 obsadila místo první v kategorii Svatební kytice a získala ocenění za inovaci ve Floristice. Prvenství v této kategorii obhájila i v roce 2013! V témže roce se stala absolutní vítězskou v soutěži Rosa Pragensis.

Všem Vám velice děkujeme!

Fotografie: Vladimír Trmal - více fotek z plesu zde

 • Dana z tria Sekundičky
 • Gábina Sahánková
 • Halka z tria Sekundičky
 • Hanka z tria Sekundičky
 • Klára Vavříková a gratulační (nebo-li dárková) kytice, kterou uvázala za necelé 3 minuty!
 • Trio Sekundičky
 • Tomáš Munzi
 • Vladimír Režný

 

Vyhodnocení tohoto dotazíku, který pro svou studijní práci sestavila paní Garbriela Hrubá (jinak také maminka dítěte se srdeční vadou), je uvedeno zde

V sobotu 7.12. se konala tradiční akce Vánoční show s Elvisem v hotelu Olympik Tristar. Na této akci díky CZ Elvisovi Vláďovi Lichnovskému a jeho kapele Elvis Presley Revival Band (www.elvispresley.cz) prezentujeme Dětské srdíčko a prodáváme placky.

Na tuto akci s námi jezdí také jako spolupořadatel kamarád Michal Orlík (mos-sklo.wz.cz), který je povoláním sklář. Michal vyrobil k 15. výročí kapely několik unikátních sklářských výrobků.

A den před akcí mi předal nádherné skleněné srdce jako dar pro naše sdružení. Rozhodli jsme se, že srdce v Tristaru vydražíme. Očekávali jsme se, že se prodá tak za 1 500 Kč. Nakonec po "souboji" dvou dam jsme srdce vydražili za 6 500 Kč!

Majitelkou srdce se stala paní Singerová. Kurt Singer je majitelem firmy SICONET a jedním z partnerů CZ Elvise. Dětskému srdíčku přispěl již několikrát.

Na akci se také prodávala unikátní  DVD o 15ti letech existence kapely Elvis Presley Revival Band, jejímž autorem je Mioslav Neuman, náš skvělý kamarád. Na DVD strávil nespočet hodin. Mirek se rozhodl, že veškerý výtěžek z prodeje DVD půjde na Dětské srdíčko!

Takže z  akce si Dětské srdíčko odneslo8 550 korun!

Všem děkujeme!

 

 • .Začíná dražba skleněného srdce
 • .Srdce pro Dětské srdíčko
 • Popis:

  Srdce se vydražilo za 6 500 Kč ve prospěch Dětského srdíčka. vytvořil a věnoval Michal Orlík

 • .Radek Tupý a Michal Orlík znají vítěze dražby
 • .pani Singerová vydražila srdce pro Dětské srdíčko za 6 500 Kč

Opět jsme prodávali placky našeho sdružení a mluvili o něm během koncertu Vánoční show s Elvisem v hotelu Olympik Tristar. Tuto akci, kde hrál CZ Elvis Vláďa Lichnovský se svou kapelou Elvis Presley Revival Band, kteří jsou i partnery Dětského srdíčka, pořádala firmy PES Consulting a Western Union.

Na akci se vybralo prodejem placek 1 550 Kč. Někteří lidé si placky kupují pravidelně každý rok. Všem velmi děkujeme!

Další akce by se měla konat na jře 2013. Všechny Vás mimochodem pozveme na zajímavou a profesionální hudbu ve stylu Elvis Presley Las Vegas show. V sále pro 300 lidí se nekouří, má zcela bezbarierový přístup.

Vláďa LIchnovský je držitelem titulu Druhý nejlepší Elvis Evropy pro rok 2004 a spolu s kapelou i dalších ocenění, například z turné v USA ap. CZ Elvis s kapelou si zahrají "sami sebe" ve filmu Vánoční hvězda, který vysílá ČT1 v neděli 16.12. ve 20 hodin.

Více o kapele včetně foptografií z předchozích akcí, video ukázek ap. najdete na www.elvispresley.cz

 

Radim a Lubor Hauptmannovi z Prahy darovali Dětskému srdíčku 700 korun! Oba jsou závodníci, kteří se zúčastnili závodu horských kol Sázavský Blizák.

Děkujeme! Také děkujeme Pepovi Procházkovi - pořadateli Sázavského Blizáka - který celou transakci zprostředkoval :-)

Divadelní soubor Jiřího VoskovceDivadelní soubor Jiřího Voskovce ze Sázavy tradičně podporuje Dětské srdíčko. Na programech i vstupenkách je uvedena webová adresa a text o podpoře. Divadelní soubor se v dsobotu 23.6. představí premiérou autorské hra Pancho se žení na motivy stejnojmenného filmu Rudlofa Hrušínského.

Kačka Tupá v roce 2010 na festivalu hudebních divadel, který pořádá právě tento soubor, prodala placky za více jak 3 000 korun.

Manželé Stychovi poslali na účet Dětského srdíčka 3000 korun! Velice Vám děkujeme!.

Zapalme svíčku v neděli 11.12.2011 v 19 hodin

"Mít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Zastavme se dnes na chvíli. Zapalme dnes svíčku za děti, které zde s námi už nejsou. Vzpomeňme na ně a uctěme tak jejich památku. Naše láska stále trvá.“

„Zapalme svíčku“ - Světový den památky zesnulých dětí -  vychází z tradice mezinárodní organizace „Soucitní přátelé“ /www.thecompassionatefriends.org/. Poprvé byl organizován v roce 1997 ve Spojených státech.

Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě.  Svíčky se zapalují vždy druhou neděli v prosinci v 19,00 hodin místních časů a tvoří virtuální vlnu světla. Stovky a tisíce lidí společně vzpomínají a uctívají památku dětí, které zemřely v jakémkoliv věku a jakékoliv příčiny.

Letos  se chceme k této mezinárodní akci připojit i u nás. Občanské sdružení Dlouhá cesta připravuje na tento den otevřená setkání v Praze, ve Zlíně  a na několika dalších místech.

Velmi nás potěší, pokud se zapojíte do podpory  tohoto dne – připomínkou na nějaké veřejné kulturní či jiné akci nebo zapalíte svíčku doma se svou rodinou a přáteli.

Akci inciuje sdružení Dlouhá cesta - rodiče, kteří přišli o své děti - www.dlouhacesta.cz.

Anežka Kopecká, autorka projektu Dětské srdce, který byl oceněn 10. místem v národním finále soutěže EXPO SCIENCE AMAVET, projekt po dvou letech úspěšně uzavřela a v příloze nabízí rodičům jeho výsledky. Je to souhrn ukazatelů na základě odpovědí rodičů dětí se srdeční vadou.

Tento projekt je ojedinělý a věříme, že Vám všem přinese zajímavé poznatky.

Anežka Kopecká má sama srdeční vadou a nesmírně proto obdivujeme, že se pustila do práce s cílem, aby pomohla ostatním.

Stažení výsledku ve formátu pdf zde

Článek s fotografiemi z nultého ročníku Memoriálu Kačky Tupé vyjde v pátek 3.6.2011 v deníku Aha! Kačka by právě 3.6. oslavila osmnácté narozeniny.

Akce se zúčastnilo 32 lidí doslova od batolete po sedmdesátiletého dědečka a babičku Kačky.

Článek o Kačce Tupé na téměř celé stránce v novinách Aha! v sobotu 28.5.
Memoriál Kačky Tupé

P O C H O D
za odvahu,vytrvalost, slušnost,
nelhostejnost, za zdraví

Pochod pro všechny,
kteří mají dobré srdce!

 Věnováno všem dětem,
které svůj statečný boj s nemocí nevyhrály 

Více na stránkách www.tupy-sazava.cz

Kdo byla Kačka Tupá?

Kačka TupáKačka Tupá se narodila v roce 1993 s těžkou srdeční vadou, která ji poslední roky upoutala na invalidní vozík, donutila ji užívat nespočet léků, způsobila velké potíže s dýcháním, poškození plic, ledvin, atrofii svalstva, silné a bolestivé otoky. Jakékoliv změny počasí a teplot u ní vyvolaly i několikadenní nevolnost, vodu na plicích, která způsobovala kašel a stěžovala dýchání natolik, že nemohla ležet a spát.

Její život se tak zúžil na lepší chvíle mezi změnami počasí, které si snažila užívat. Většinu času trávila pouze doma tvorbou korálku a sbíráním podpisů, výjimečně drobnými výlety.

Přesto všechno měla Kačka neuvěřitelnou vůli, statečnost a důstojnost vše snášet bez jediného naříkání! V dopisech, mailech, na svém webu či v deníku nikdy nepoužila sebelítost. Nikdy své vady nezneužila k jakýmkoliv výhodám! Měla obdivuhodné sociální cítění, nikdy nikomu neublížila, milovala psy.

Kačka byla členem rady sdružení Dětské srdíčko, je autorkou názvu a loga tohoto sdružení. Sama prodejem placek sdružení v hodnotě více jak 5 000 Kč významně přispěla k částce 30 000,- kč, za níž byly do Motolského dětského kardiocentra v dubnu 2011 zakoupeny dva důležité přístroje.

Kačka Tupá zemřela 11. února 2011 v necelých 18 letech.

Co je smyslem Memoriálu Kačky Tupé

Smyslem je pochodem uctění vlastností, které Kačka představovala, a především objevení těchto vlastností v nás samotných. Vzít si příklad nejen z Kačky, ale i z jiných, kteří mohou být pro nás čímkoliv dobrým vzorem.

Smyslem je také uvědomit si, že existují děti i dospělí nejen se srdeční vadou, ale i dalšími handicapy, kterým osud nedopřál to, co ostatním. Chceme pochodem uctít památku i ostatních dětí, které prohrály svůj boj s nemocí.

Memoriál je určen všem, kteří nejsou lhostejní ke svému okolí, kteří chtějí posunout sami sebe dál či si jen odpočinout. Nejde o žádnou smutnou událost - naopak, výsledkem má být odpočinek a také naděje.

Memoriál je prostě určen všem, kteří mají dobré srdce!

Kdy, kde, kam ?

Jako symbol s sebou vezměte srdce v jakékoliv podobě !
(odznak, přívěšek, na tričku, namalované na ruce atd.)
 • Start:  Sobota 28. května 2011 v 16 hodin, Sázava, z ulice Větrná (křižovatka Slunečná s Větrnou)
 • Trasa:  6,4 km -  Větrná, před hřbitov, vlevo ke kapličce, přes Vlkaňák na začátek louky u Mělníka. Zpět přes Vlkaňák, na křižovatce u vysílače vlevo do  Anenské a zpět do Větrné

Nultý ročník předpokládáme volnou, spíše diskuzní, chůzi. Doba volnou chůzí do 18 hodin.  Trasa není příliš náročná, vede pouze po polních a lesních cestách, převážně lesem. Do většího kopce je to jen za kapličkou, pak jen mírně. Zpět je to pouze z kopce.

Není žádná prezentace, není povinnost jít pohromadě.

 

A příští rok?

Memoriál by se měl stát tradicí. Plánujeme, že další ročníky by byly již regulérním pochodem na více tratí se stejným smyslem jako v nultém ročníku. Období zhruba konec května, začátek června. 

Za finanční dar Dětského srdíčka ve výši 32 550,- Kč byly do Dětského kardiocentra v Motole zakoupeny dva přístroje:

 • Dopplerovská jednotka Multi Dopplex II se sondou VP 8HP pro detekci krevního proudění v cévách a měření krevního tlaku
 • Oximetrické saturační čidlo NELLCOR D-YS

V bžeznu jsme navrhli částku a v Motole pak vybrali potřebné přístroje a v dubnu je zakoupili.

Obrovský dík patří všem, kteří paníze Dětskému srdíčku věnovali - ať už jako sponzorský dar nebo zakoupením placek s logem Dětského srdíčka.

Nebude to určitě poslední příspěvek Dětského srdíčka.

V současné době jednáme o daru pro Dětské kardiocentrum v Motole. Dar bude poskytnnut za finanční prostředky, které jsme získali od sponzorů a prodejem placek sdružení Dětské srdíčko.

Z celé částky získala více jak 5000 Kč prodejem placek sama Kačka Tupá.

Kačka je autorem názvu webu a sdružení a také loga.

Vážení rodiče,

děkujeme všem, kteří nám zaslali kondolenci k úmrtí naší Kačky. Velmi děkujeme i všem, kteří nám psali kondolenci na stránkách Srdíčkářů.

Jsme rádi, že jste si na ni vzpomněli! Moc si toho od Vás ceníme! Je to teď pro nás velice těžké, ale bojovnost Kačky do poslední chvíle v nás vyvolává velkou hrdost na ni a vědomí, že její život nebyl zbytečný! Pohřeb bude 15.2. v 11 hodin v Kutné Hoře.

Eva a Radek Tupých

Kačka TupáDne 11.2. ráno zemřela naše jediná dcera
Kačka Tupá
na následky těžké srdeční vady.

Bylo jí necelých 18 let

Bojovala nesmírně statečně, bez jakéhokoliv naříkání !
A to i přes velké obtíže, které poslední rok měla.

Velkou měrou pomáhala sdružení Dětské srdíčko

rodiče Eva a Radek Tupých

SDH SázavaTentokrát jinak. "Pomáháme, i když nehoří", takové heslo mají hasiči v Sázavě. A tímto heslem uvedl starosta hasičů Jirka Hanousek na výroční schůzi hasičů 3.12.2010 bod "Přijetí nových členů" a navrhl za právoplatného člena i Kačku Tupou a dodal: "Jsem přesvědčen, že i člověk s podlomeným zdravím může být našemu sboru užitečný - a my můžeme pomoci jemu". Návrh byl poté jednohlasně odsouhlasen.

Jednotvárný život postiženého dítěte tak bude zpestřen o další možnosti i o pocit, že jsou lidé, kteří mu chtějí pomoci.

Hasiči chtějí i dále podporovat Dětské srdíčko.

Poznal jsem osobně lidi, kteří nemyslí jen na sebe - ostatně Jirka Hanousek mi potvrdil, že pokud by to bylo jinak, nemohli by se stát hasiči...

Protě, jsou to lidé, kteří mají srdce na pravém místě...

Před začátkem představení přerovského souboru 24.9., které bylo součástí festivalu amatérských hudebních divadel Voskovcova Sázava, jsme měli možnost prodávat placky našeho sdružení. Kačka Tupá prodala placky za 2100 korun! Mezi těmi, kdo koupí přispěli na pomoc dětem se srdeční vadou, byli i někteří herci účinkujícího souboru i členové Divadelního souboru Jiřího Voskovce, který je pořadatelem soutěže a současně  partnerem Dětského srdíčka.

Statisticky byli mezi kupujícími diváci od středoškolského po seniorský věk.

Vynikající fotografie z předchozích představení i ročníků má na svých stránkách Vladimír Trmal, mimo jiné i "dvorní" fotograf sázavských ochotníků.

Všem velmi děkujeme!

Divadelní soubor Jiřího Voskovce, který soutěž amatérských hudebních divadel již po desáté pořádá a sám se jí dvěma hrami účastní, je partnerem Dětského srdíčka a na svých vstupenkách má logo Dětského srdíčka.

Festival začal v pátek 17. září, má 7 představení a každý pátek jej navštíví 200-300 diváků. Festival má vysokou úroveň a jednotlivé soutěžní soubory přijíždějí do Sázavy (mimochodem rodiště Jiřího Voskovce) z celých Čech.

Sázaváci se uzavírají soutěž hrami Orfeus nejen v podsvětí s autorskou hudbou 22.10. a o týden později konverzační hrou Louka pro dva.

Na stránkách souboru v odkazu "Voskovcova Sázava" naleznete celý program festivalu.

Na závodě Sázavský Blizák (19.6.2010), kterého se účastnilo 326 závodníků, jsme měli úspěšnou propagaci. Pravidelně jsme o našem sdružení a dětech se srdeční vadou mluvili, měli jsme na akci propagační ceduli a letáčky. Kačka Tupá prodávala placky. Utržili jsme za ně 1800 Kč. Cykloklub Sázava, který závod pořádá, nakoupil placky za 500 Kč. Jeden pán byl dokonce dvakrát. Přišla i malá holčička či maminky s dětmi a další. Ve dvou případech nám byla dokonce nabídnutá další pomoc! Všem velice děkujeme!

V sobotu 19. června proběhne v Sázavě 10. ročník závodu horských kol Sázavský blizák. Pořadatelé této akce, jíž se účastní kolem 300 závodníků - tradičně včetně pana profesora Pirka i některých hvězd české cyklistiky, nám umožnili prezentaci Dětského srdíčka. Budeme zde mít reklamní ceduli a také k prodeji placky sdružení a moderátor bude o našem sdružení a dětech se srdeční vadou hovořit.

Velmi pořadatelům děkujeme! Více informací o závodě na stránkách Sázavský blizák, kde je i naše logo.

Termín účasti na natáčení seriálu Ulice je stanoven na 31. května. Provázet bude Magda Pivoňková. Velmi oceňujeme vstřícnost všech, kteří účast zajistili. Děkume i přihlášeným rodičům :-)

Vynikající úspěch zaznamenal projekt "Dětské srdce" studentky gymnázia v Litomyšli Anežky Kopecké. Projekt se zabývá vlivem srdečních vad na běžný život postižených dětí a obsadil 10. místo v národním kole.

Mimo to byl oceněn i čestným uznáním od nadace Český mozek!

Anežka, která má sama srdeční vadu, bude dále v projektu pokračovat. Věříme, že jej i nadále budete podporovat.

Více o projektu i Anežce na stránkách www.detskesrdce.wz.cz

Firma CIDESA a.s. darovala Dětskému srdíčku 30 000,- Kč !

Zásluhu na tom mají Tereza Cibulková a Jirka Dvořák z LIVE PORTÁLu.CZ, kteří nám velice pomohli už dříve. Velký dík patří panu Mihálkovi! Ten nám také výrazně pomáhá při dalších aktivitách: díky němu jsme začali jednání zhruba s pěti rekreačními zařízeními, kde bychom mohli za velmi dobrých podmínek ubytovat děti se srdeční vadou. Předběžně je v jednání výhodného využívání mikrobusu.

Podnikáme další kroky k získání prostředků a další pomoci, v jednání je možnost několika finančních darů.

Karel Gott, Kačka Tupá, CZ Elvis Vláďa LichnovskýPředstavení našeho sdružení na Jarní show s Elvisem v Mánesu opět zapůsobilo. Během večera se prodaly placky a trička za téměř 1400,- Kč! Řada lidí si placky ihned připla a nosila.
Na fotografie z akce se můžete podívat zde

 • Svou účastí poctil akci i Karel Gott (na fotce Karel Gott s polu s Kateřinou Tupou a CZ Elvisem Vláďou Lichnovským.
 • Okamžitou pomoc nabídla i režisérka Magda Pivoňková (režie seriálu Ulice, spoluúčast a účinkování v sérii Kameňák a Slunce, seno atd.), která se akce také zúčastnila ! Magda zajistila možnost pro děti postižené srdeční vadou návštěvu natáčecího dne seriálu Ulice a v srpnu i možnost návštěvy letní divadelní školy nedaleko Tábora (podrobnosti zveřejníme co nejdříve)

Dětské srdíčko se bude opět prezentovat na akci Jarní show s Elvisem v hotelu Olympik Tristar v Praze. Akce se uskuteční v neděli 11. dubna v 19 hodin.

Můžete se dozvědět více o našem sdružení, pomoci zakoupením placek sdružení a ještě si můžete užít pěkný taneční večer s nejlepším českým imitátorem Elvise Vláďou Lichnovským (držitelem ocenění Druhý nejlepší Elvis Evropy pro rok 2004) a jeho kapelou Elvis Presley Revival Band. CZ Elvis a kapela jsou našimi partnery!

Vše o akci, foto z minulých akcí, hudební i video ukázky najdete na adrese www.elvispresley.cz

Anežka Kopecká vytvořila pro svůj projekt webové stránky www.detskesrdce.wz.cz, kde je i dotazník pro rodiče. Dotazník je zde zcela anonymní, ve formě přhledného formuláře. na těchto stránkách bude zveřejňován průběh i výsledky projektu.

Podpořte zajímavý a jedinělý projekt ! Odkaz na něj je i vpravo na našem webu.

Přidal jsem nové bannery ve tvaru placek, v šesti barvách a ve třech velikostech. Pokud nám chcete pomoci, stačí si jednoduše vybrat některý z bannerů a umístit odkaz na něj na vaše stránky - tj, vedle banneru je html-kód, který stačí zkopírovat a vložit na požadované místo ve vašem webu. Nemusíte tak kopírovat žádný obrázek!

Děkujeme!

Anežka žádá rodiče o spolupráci. Výsledkem bude publikace, která může velmi pomoci:


Dobrý den,

jmenuji se Anežka Kopecká, jsem studentkou Gymnázia v Litomyšli a účastním soutěže Festival vědy a techniky pro děti a mládež. Přihlásila jsem se s projektem Dětské srdce, který se zabývá vlivem srdečních vad dětí na jejich běžný život a již jsem se probojovala do národního kola.

Můj projekt se zabývá vlivy na např.: nemocnost, chození do školky, začlenění do kolektivu, kojení, přírůstky na váze atd. Mým cílem je shromáždit zkušenosti lidí, které jsou podle mě žádané a potřebné, zatím jsem začala s problémy, které vada způsobuje do budoucna bych ráda pokračovala i s tím, jak lidé tyto problémy prakticky řešili.

Já sama mám srdeční vadu a proto mě zajímalo jak působí srdeční vada na jiné. Úspěšně jsem kontaktovala několik rodičů, a někteří byli tak laskaví, že souhlasili a odpovídají na mé dotazy. Bohužel jejich počet není velký a já bych ráda získala více informací, proto pokud byste byli ochotni přidat se k této skupince rodičů (většina z nich je registrována v databázi), kontaktujte mě na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Projekt potrvá ještě jeden rok, skoro jeden rok má již za sebou. Výsledkem bude mnoho shromážděných zkušeností, které budou pomáhat dále.

Děkuji

na TV Nova, 3.3. ve 22:05 (opakování 5.3. v 1:40) se první díl pořadu Vizita týkal srdečních vad.

Malý Jindra Čáp, jehož srdíčko lékaři v kardiocentru opravovali, je uveden v naší databázi (od začátku roku 2008), kde se můžete podívat na informace o něm a o jeho rodičích.

Stejně tak se můžete podívat na informace o ostatních dětech, kterých je v databázi již více jak 100

Leták DSVlevo v sekci "Stahněte si" přibyl odkaz na Leták A4 (PDF, 4MB) a JPG, kde je souhrn informací o Dětském srdíčku, co je jeho cílem, co a jak nám/dětem pomůže. Chcete-li nám pomoci, můžete si leták vytisknout a umístit na Vaši nástěnku, do Vaší odinace či kanceláře. Leták je v plném tiskovém rozlišení (pro tiskaře: barvy CMYK, 300 DPI, mohu poslat včetně přesahu a ořezových značek) Velmi děkujeme!