Ostatní

Tyto stránky sponzoruje:

FORPSI

Pomáhají nám:

CIDESA a.s.Jaroslav Tupy Švédsko

www.siconet.czSbor dobrovolných hasičů Sázava


Manželé Stychovi, Benešov

Radim a Lubor Hauptmannovi, Praha

Divadelní soubor Jiřího Voskovce SázavaJindřiška Orlichová

Vítejte na stránkách spolku Dětské srdíčko určených rodičům a jejich dětem postiženým srdeční vadou
účet pro Vaši pomoc:   233856424 / 0300 (více v záložce O spolku)

Tristar 2017V sobotu 16. prosince 2017 proběhne tradiční Vánoční show s CZ Elvisem v hotelu Olympik Tristar v Praze 8. NA této akci díky CZ Elvisovi Vláďovi Lichnovskému a jeho kapele Elvis Presley Revival Band prezentujeme opět Dětské srdíčko a v průběhu večera proběhne dražba obrazu, který specielně pro tento účel vytvořila sázavská výtvarnice Dominika Kratochvílová, která jej poprvé předvedla na své vernisáži v létě tohoto roku.

Dominika tvoří netradičním způsobem a obraz svým obsahem právě vyjadřuje spojení lidí prostřednictvím svých srdcí.

Nápad dostala již při loňské akci v Tristaru, když byla jako ořadatelka svědkem dražby obrazu našeho kamaráda a akademického malíře Filipa Kudrnáče (viz články níže)

 

Akce: www.elvispresley.cz, Facebook zde

 

Členové spolku Fakt-UmSpolek Fakt-Um sdržuje velmi šikovné lidi, kteří se zabývají rukodělnou činností - sami vyrábějí například šperky, vánoční ozdoby, svícny, ručně zdibené deníky, keramiku, dokonce i betlémy nebo hlavolamy!

A právě tento spolek pořádal 25. listopadu 2017 ve Vlašimi tradiční 6. Podblanický jarmark, kde se sešlo více jak 26 vystavovatelů a prodejců. Vždy je u vchodu dobrovolné vstupné a spolek Fakt-Um vybral od návštěvníků okolo 2 600 Kč a členové spolku částku zarovnali na rovné 3 000 korun! Stejně jako vloni, i tuto částku posílají na účet Dětského srdíčka.

Bylo mi ctí tuto akci tradičně moderovat a když mi na konci sdělovali částku, viděl jsem na nich upřímnou radost. A oni ji zase museli vidět i na mně :-)

Velmi za spolek děkuji!

Radek Tupý

 

Spolek má své stránky: Facebook zde a stránky www.fakt-um.cz

Na Facebboku jsou i fotografie z vlašimského jarmarku

 

Na Vánoční show s Elvisem v hotelu Olympik Tristar jsme předali osobně panu doktoru Janouškovi, primáři dětského kardiocentra v Motole, symbolický šek na částku 50 000 Kč určenou na nákup přístroje, který urychlí vyšetření a ušetří dětem trápení s odběrem krve.

BĚHEM AKCE JSME ZÍSKALI PRO DĚTSKÉ KARDIOCENTRUM V MOTOLE DALŠÍCH 39 980 Kč !!

Na konci akce byl vydražen obraz a.m. Filipa Kudrnáče za 25 000 Kč !!! (majitel Jarda Štoček na snímku vpravo, uprostřed F. Kudrnáč, vlevo R.Tupý). K této částce přidal ještě 10 000 Kč tradiční sponzor Dětského srdíčka a "soupeř" z dražby Kurt Singer se svou rodinou.

Další významnou částku jsme získali prodejem placek a dary diváků z akce!
Celkem jsme tedy k původní částce 50 000 Kč PŘIDALI VYBRANÝCH 39 980 Kč !!! Obě částky jsou již na účtě v Motole.

Všem nesmírně děkujeme!!

Na fotce také CZ Elvis Vláďa Lichnovský s kapelou, který věnoval část peněz z každého prodaného trička s motivem "CZ Elvis"

 • Předání šeku MUDr. Janouškovi, primáři dětského kardiocentra v Motole
 • Předání šeku MUDr. Janouškovi, primáři dětského kardiocentra v Motole
 • MUDr. Janoušek, primář dětského kardiocentra v Motole
 • Propagační cedule
 • Zprava: Majitel obrazu J. Štoček, autor a.m. Filip Kudrnáč, R. Tupý
 • CZ Elvis Vláďa Lichnovský
 • CZ Elvis Vláďa Lichnovský

DAROVALI JSME DĚTSKÉMU KARDIOCENTRU V MOTOLE 50 000 korun!
Spolek DĚTSKÉ SRDÍČKO, které je douhodobě podporováno CZ Elvisem a Elvis Presley Revival Bandem a pomáhá dětem se srdeční vadou, předá osobně v sobotu 10.prosince na Vánoční show s Elvisem v Hotelu Olympik Tristar v Praze 8 zástupcům dětského kardiocentra v Motole symbolický šek na 50 000 korun.
Částka byla již poskytnuta a je určena na pořízení ultrazvukového přístroje pro zobrazení cév při zavádění cévních vstupů, který výrazně usnadní a urychlí odběr krve či krevních vzorků dětských pacientů se srdeční vadou.
Většina financí byla získána právě na akcích CZ Elvise v hotelu Olympik Tristar.
Během akce budou opět k prodeji placky a další předměty spolku Dětské srdíčko.
Více o akci, včetně místa předprodeje vstupenek, se dozvíte na www.elvispresley.cz . Ve fotoarchivu jsou fotky z předchozích akcí. Video sestřich z vánoční show v tristaru v roce 2011: https://www.youtube.com/watch?v=qD2_fm9aMaA

Vánoční show s Elvisem

Vážení čtenáři, rodiče,

Po dlouhé době jsou opět přístupné stránky Dětského srdíčka. V počátku roku byly zničeny virem.

Podařilo se mi hlavně zrekonstruovat databázi dětí a velkou většinu článků. Všechno se však muselo dělat ručně, případně za pomoci specielně vytvořených skriptů na obnovu poškozených dat. Nepodařilo se zachránit pouze fotografie přidružené k Vašemu profilu.

Současně byla zastaralá verze programu nahrazena verzí nejnovější - tedy již výrazně odolnou vůči virovému napadení.

Prosím Vás, kteří máte své děti registrovány v databázi, o kontrolu. Hesla a přístupy by měly být původní, případně by Vám systém měl zaslatheslo nové

Postupně budu řešit případně nesrovnalosti. Pokud budete mít nějaký problém, kontaktujte mne prosím.

 

Děkuji za shovívavost

Portrét Elvise od a.m. Filipa KudrnáčeV sobotu 6.12.2014 v 19 hodin se v pražském hotelu Olympik Tristar uskuteční tradiční koncert Vánoční show s Elvisem CZ Elvise Vládi Lichnovského a jeho kapely Elvis Presley Revival Band. CZ Elvis a kapela jsou podporovateli Dětského srdíčka

Tradičně na této akci budeme propagovat Dětské srdíčko.

V závěru koncertu se uskuteční
dražba portrétu Elvise od akademického malíře Filipa Kudrnáče
(www.filipkudrnac.com) ve prospěch Dětského srdíčka. Filip obraz nakreslil specielně pro tuto dražbu a předá jej osobně. (klikněte na obrázek pro zvětšení)

Vánoční show s ElvisemVláďa Lichnovský je nejlepší český imitátor Elvise, je druhým nejlepším Elvisem Evropy pro rok 2004. Kromě skvělé kapely vystoupí také mažoretky SympA a vokální trio Sekundičky

Předprodej je v Praze ve SprinterStudiu nebo rezervace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přístup do sálu je zcela bezbariérový (v úrovni venkovního vstupu), v sále se nekouří.

Konkrétní informace o předprodeji i akci jsou na www.elvispresley.cz nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo_cro23. března v 11:05 hodin bude vysílán pořad Radiodárek Českého rozhlasu 2. Natáčení je 11. března v sázavském divadle a jako host se zúčastní za Dětské srdíčko Radek Tupý. V pořadu bude rozhovor o činnosti Dětského srdíčka. Uvádí Dalibor Gondík, účinkují Halina Pawlowská, Vladimír Hron.

Akci i Dětské srdíčko podporuje Město Sázava.

Záznam pořadu je zde

 • MUDr. Romana Gübelová ze Sázavy věnovala našemu Dětskému srdíčku 3 000 korun.
 • Martina a Honza Štědrovi ze Sázavy věnovali 200 korun zakoupením květinové koule na 1. městském plese v Sázavě
 • Prodejem DVD Mirka Neumana o CZ Elvisovi jsme zatím získali 270 Kč - Mirek poukázal veškerý zisk z prodeje našemu sdružení

Na 1. městském květinovém plese města Sázava, který se konal 25.ledna 2014, proběhla dražba nádherných květinových předmětů jedné z nejlepších českých floristek Kláry Vavříkové ze Sázavy, která je do držaby věnovala.

Do držba bylo věnováno květinové boa, květinový zdobený klobouk a květinový vějíř.

Výtežek dražby byl úžasných 9 400 korun ve prospěch Dětského srdíčka. Na základě této akce získalo pak později naše sdružení dalších 3 200 korun!

Trio SekundičkyVelmi dobrým nápadem bylo, že těsně před dražbou vystoupilo vokální trio Sekundičky, kde každá z dam během zpívání měla u sebe jeden z předmětů.

Po velice napínavém "souboji", kdy se mezi sebou "špičkovalo" několik účastníků, za mohutného povzbuzování návětšvníků plesu, získali:

 • Květinové boa - Gábina Sahánková ze Sázavy (400 Kč)
  • Gábina pracuje jako grafička a spolu s přátele pomáhají lidem a dětem, kteří to potřebují, například v Jedličkově ústavu 
 • Květinový klobouk - Vladimír Režný ze Sázavy (6 000 Kč)
  • Vladimír je jedním ze zakladatelů občanské iniciativy Česky růžový kříž, které výrazně pomáhá tam, kde je třeba. Více o nich naleznete zde: www.facebook.com/CeskyRuzovyKriz
 • Květinový vějíř - Tomáš Munzi z Prahy (3 000 Kč)

Henriho Květinová dílna Kláry Vavříkové:

Už na podzim minulého roku se rozhodlo, že první městský ples bude zorganizován spolu s Henriho Květinovou dílnou Kláry Vavříkové, což je firma vytvářející vše, co se týká květin. Klára a její přátelé, přední čeští floristé, odvedli neuvěřitelnou práci a vyzdobili doslova celý sál nápaditými výtvory z květin a - jak říká Klára - "tím, co našla venku". V jejich rukou se však nenápadně větve spolu s různými květinami proměnily v neobyčejná díla.

Klára na svých akcích vždy věnuje do dražby květinové předměty, které předvádí. A rozhodla se, že na plese výtěžek z dražby věnuje Dětskému srdíčku. Klára se v roce 2010 umístila na mistrovství republiky na 3. místě. V roce 2012 obsadila místo první v kategorii Svatební kytice a získala ocenění za inovaci ve Floristice. Prvenství v této kategorii obhájila i v roce 2013! V témže roce se stala absolutní vítězskou v soutěži Rosa Pragensis.

Všem Vám velice děkujeme!

Fotografie: Vladimír Trmal - více fotek z plesu zde

 • Dana z tria Sekundičky
 • Gábina Sahánková
 • Halka z tria Sekundičky
 • Hanka z tria Sekundičky
 • Klára Vavříková a gratulační (nebo-li dárková) kytice, kterou uvázala za necelé 3 minuty!
 • Trio Sekundičky
 • Tomáš Munzi
 • Vladimír Režný

 

Vyhodnocení tohoto dotazíku, který pro svou studijní práci sestavila paní Garbriela Hrubá (jinak také maminka dítěte se srdeční vadou), je uvedeno zde

V sobotu 7.12. se konala tradiční akce Vánoční show s Elvisem v hotelu Olympik Tristar. Na této akci díky CZ Elvisovi Vláďovi Lichnovskému a jeho kapele Elvis Presley Revival Band (www.elvispresley.cz) prezentujeme Dětské srdíčko a prodáváme placky.

Na tuto akci s námi jezdí také jako spolupořadatel kamarád Michal Orlík (mos-sklo.wz.cz), který je povoláním sklář. Michal vyrobil k 15. výročí kapely několik unikátních sklářských výrobků.

A den před akcí mi předal nádherné skleněné srdce jako dar pro naše sdružení. Rozhodli jsme se, že srdce v Tristaru vydražíme. Očekávali jsme se, že se prodá tak za 1 500 Kč. Nakonec po "souboji" dvou dam jsme srdce vydražili za 6 500 Kč!

Majitelkou srdce se stala paní Singerová. Kurt Singer je majitelem firmy SICONET a jedním z partnerů CZ Elvise. Dětskému srdíčku přispěl již několikrát.

Na akci se také prodávala unikátní  DVD o 15ti letech existence kapely Elvis Presley Revival Band, jejímž autorem je Mioslav Neuman, náš skvělý kamarád. Na DVD strávil nespočet hodin. Mirek se rozhodl, že veškerý výtěžek z prodeje DVD půjde na Dětské srdíčko!

Takže z  akce si Dětské srdíčko odneslo8 550 korun!

Všem děkujeme!

 

 • .Začíná dražba skleněného srdce
 • .Srdce pro Dětské srdíčko
 • Popis:

  Srdce se vydražilo za 6 500 Kč ve prospěch Dětského srdíčka. vytvořil a věnoval Michal Orlík

 • .Radek Tupý a Michal Orlík znají vítěze dražby
 • .pani Singerová vydražila srdce pro Dětské srdíčko za 6 500 Kč

Opět jsme prodávali placky našeho sdružení a mluvili o něm během koncertu Vánoční show s Elvisem v hotelu Olympik Tristar. Tuto akci, kde hrál CZ Elvis Vláďa Lichnovský se svou kapelou Elvis Presley Revival Band, kteří jsou i partnery Dětského srdíčka, pořádala firmy PES Consulting a Western Union.

Na akci se vybralo prodejem placek 1 550 Kč. Někteří lidé si placky kupují pravidelně každý rok. Všem velmi děkujeme!

Další akce by se měla konat na jře 2013. Všechny Vás mimochodem pozveme na zajímavou a profesionální hudbu ve stylu Elvis Presley Las Vegas show. V sále pro 300 lidí se nekouří, má zcela bezbarierový přístup.

Vláďa LIchnovský je držitelem titulu Druhý nejlepší Elvis Evropy pro rok 2004 a spolu s kapelou i dalších ocenění, například z turné v USA ap. CZ Elvis s kapelou si zahrají "sami sebe" ve filmu Vánoční hvězda, který vysílá ČT1 v neděli 16.12. ve 20 hodin.

Více o kapele včetně foptografií z předchozích akcí, video ukázek ap. najdete na www.elvispresley.cz

 

Radim a Lubor Hauptmannovi z Prahy darovali Dětskému srdíčku 700 korun! Oba jsou závodníci, kteří se zúčastnili závodu horských kol Sázavský Blizák.

Děkujeme! Také děkujeme Pepovi Procházkovi - pořadateli Sázavského Blizáka - který celou transakci zprostředkoval :-)

Divadelní soubor Jiřího VoskovceDivadelní soubor Jiřího Voskovce ze Sázavy tradičně podporuje Dětské srdíčko. Na programech i vstupenkách je uvedena webová adresa a text o podpoře. Divadelní soubor se v dsobotu 23.6. představí premiérou autorské hra Pancho se žení na motivy stejnojmenného filmu Rudlofa Hrušínského.

Kačka Tupá v roce 2010 na festivalu hudebních divadel, který pořádá právě tento soubor, prodala placky za více jak 3 000 korun.