ds_banner_02.png

Ostatní

Tyto stránky sponzoruje:

FORPSI

Pomáhají nám:

CIDESA a.s.Jaroslav Tupy Švédsko

www.siconet.czSbor dobrovolných hasičů Sázava


Manželé Stychovi, Benešov

Radim a Lubor Hauptmannovi, Praha

Divadelní soubor Jiřího Voskovce SázavaJindřiška Orlichová

Vítejte na stránkách spolku Dětské srdíčko určených rodičům a jejich dětem postiženým srdeční vadou
účet pro Vaši pomoc:   233856424 / 0300 (více v záložce O spolku)

Zapalme svíčku v neděli 11.12.2011 v 19 hodin

"Mít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Zastavme se dnes na chvíli. Zapalme dnes svíčku za děti, které zde s námi už nejsou. Vzpomeňme na ně a uctěme tak jejich památku. Naše láska stále trvá.“

„Zapalme svíčku“ - Světový den památky zesnulých dětí -  vychází z tradice mezinárodní organizace „Soucitní přátelé“ /www.thecompassionatefriends.org/. Poprvé byl organizován v roce 1997 ve Spojených státech.

Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě.  Svíčky se zapalují vždy druhou neděli v prosinci v 19,00 hodin místních časů a tvoří virtuální vlnu světla. Stovky a tisíce lidí společně vzpomínají a uctívají památku dětí, které zemřely v jakémkoliv věku a jakékoliv příčiny.

Letos  se chceme k této mezinárodní akci připojit i u nás. Občanské sdružení Dlouhá cesta připravuje na tento den otevřená setkání v Praze, ve Zlíně  a na několika dalších místech.

Velmi nás potěší, pokud se zapojíte do podpory  tohoto dne – připomínkou na nějaké veřejné kulturní či jiné akci nebo zapalíte svíčku doma se svou rodinou a přáteli.

Akci inciuje sdružení Dlouhá cesta - rodiče, kteří přišli o své děti - www.dlouhacesta.cz.