ds_placka_z_2.png

Ostatní

Tyto stránky sponzoruje:

FORPSI

Pomáhají nám:

CIDESA a.s.Jaroslav Tupy Švédsko

www.siconet.czSbor dobrovolných hasičů Sázava


Manželé Stychovi, Benešov

Radim a Lubor Hauptmannovi, Praha

Divadelní soubor Jiřího Voskovce SázavaJindřiška Orlichová

Vítejte na stránkách spolku Dětské srdíčko určených rodičům a jejich dětem postiženým srdeční vadou
účet pro Vaši pomoc:   233856424 / 0300 (více v záložce O spolku)

Memoriál Kačky Tupé

P O C H O D
za odvahu,vytrvalost, slušnost,
nelhostejnost, za zdraví

Pochod pro všechny,
kteří mají dobré srdce!

 Věnováno všem dětem,
které svůj statečný boj s nemocí nevyhrály 

Více na stránkách www.tupy-sazava.cz

Kdo byla Kačka Tupá?

Kačka TupáKačka Tupá se narodila v roce 1993 s těžkou srdeční vadou, která ji poslední roky upoutala na invalidní vozík, donutila ji užívat nespočet léků, způsobila velké potíže s dýcháním, poškození plic, ledvin, atrofii svalstva, silné a bolestivé otoky. Jakékoliv změny počasí a teplot u ní vyvolaly i několikadenní nevolnost, vodu na plicích, která způsobovala kašel a stěžovala dýchání natolik, že nemohla ležet a spát.

Její život se tak zúžil na lepší chvíle mezi změnami počasí, které si snažila užívat. Většinu času trávila pouze doma tvorbou korálku a sbíráním podpisů, výjimečně drobnými výlety.

Přesto všechno měla Kačka neuvěřitelnou vůli, statečnost a důstojnost vše snášet bez jediného naříkání! V dopisech, mailech, na svém webu či v deníku nikdy nepoužila sebelítost. Nikdy své vady nezneužila k jakýmkoliv výhodám! Měla obdivuhodné sociální cítění, nikdy nikomu neublížila, milovala psy.

Kačka byla členem rady sdružení Dětské srdíčko, je autorkou názvu a loga tohoto sdružení. Sama prodejem placek sdružení v hodnotě více jak 5 000 Kč významně přispěla k částce 30 000,- kč, za níž byly do Motolského dětského kardiocentra v dubnu 2011 zakoupeny dva důležité přístroje.

Kačka Tupá zemřela 11. února 2011 v necelých 18 letech.

Co je smyslem Memoriálu Kačky Tupé

Smyslem je pochodem uctění vlastností, které Kačka představovala, a především objevení těchto vlastností v nás samotných. Vzít si příklad nejen z Kačky, ale i z jiných, kteří mohou být pro nás čímkoliv dobrým vzorem.

Smyslem je také uvědomit si, že existují děti i dospělí nejen se srdeční vadou, ale i dalšími handicapy, kterým osud nedopřál to, co ostatním. Chceme pochodem uctít památku i ostatních dětí, které prohrály svůj boj s nemocí.

Memoriál je určen všem, kteří nejsou lhostejní ke svému okolí, kteří chtějí posunout sami sebe dál či si jen odpočinout. Nejde o žádnou smutnou událost - naopak, výsledkem má být odpočinek a také naděje.

Memoriál je prostě určen všem, kteří mají dobré srdce!

Kdy, kde, kam ?

Jako symbol s sebou vezměte srdce v jakékoliv podobě !
(odznak, přívěšek, na tričku, namalované na ruce atd.)
  • Start:  Sobota 28. května 2011 v 16 hodin, Sázava, z ulice Větrná (křižovatka Slunečná s Větrnou)
  • Trasa:  6,4 km -  Větrná, před hřbitov, vlevo ke kapličce, přes Vlkaňák na začátek louky u Mělníka. Zpět přes Vlkaňák, na křižovatce u vysílače vlevo do  Anenské a zpět do Větrné

Nultý ročník předpokládáme volnou, spíše diskuzní, chůzi. Doba volnou chůzí do 18 hodin.  Trasa není příliš náročná, vede pouze po polních a lesních cestách, převážně lesem. Do většího kopce je to jen za kapličkou, pak jen mírně. Zpět je to pouze z kopce.

Není žádná prezentace, není povinnost jít pohromadě.

 

A příští rok?

Memoriál by se měl stát tradicí. Plánujeme, že další ročníky by byly již regulérním pochodem na více tratí se stejným smyslem jako v nultém ročníku. Období zhruba konec května, začátek června.