ds_placka_m_2.png

Ostatní

Tyto stránky sponzoruje:

Pomáhají nám:

CIDESA a.s.Jaroslav Tupy Švédsko

www.siconet.czSbor dobrovolných hasičů Sázava


Manželé Stychovi, Benešov

Radim a Lubor Hauptmannovi, Praha

Divadelní soubor Jiřího Voskovce SázavaJindřiška Orlichová

Vítejte na stránkách spolku Dětské srdíčko určených rodičům a jejich dětem postiženým srdeční vadou
účet pro Vaši pomoc:   233856424 / 0300 (více v záložce O spolku)

Zhruba před dvěma měsíci jsme usoudili (Dětské srdíčko), že budeme užitečnější po samostatné linii, v níž chceme jiným způsobem dosáhnout téhož - tedy toho nejpodstatnějšího - pomoci nám rodičům a jejich dětem se srdečními vadami. (Viz také záložka "Co je naším cílem" a "O sdružení")

Oznámil jsem naše rozhodnutí paní Svobodové a paní Bosákové z klubu Srdíčkáři a domluvili jsme se na spolupráci a jednoznačně se shodli, že nám jde o společný cíl.

Docílit vzájemné spolupráce rodičů a získat pomoc i od okolí apod. je  nesmírně těžké. Proto jsem přesvědčen, že pokud na tomtéž cíli pracuje více lidí (byť samostatně), je to jednoznačně užitečně! A pokud chceme, abys podílelo na vzájemné spolupráci co nejvíce rodin (ročně se narodí 600 až 700 dětí se srdeční vadou), je dokonce nemožné, aby se nezapojili do činnosti i ostatní. Jelikož nejsme výdělečné firmy a podstata našeho snažení je zcela zřejmá, nedá se mluvit o konkurenci. I v některých státech (viz seznam členů na stránkách ECHDO) je registrováno několik organizací.

Některé aktivity Dětského srdíčka (například snaha o ovlivnění zákona, který nyní nedovoluje lidem s postiženým srdcem získat příspěvek na koupi auta), se neobejdou bez spolupráce a zkušeností všech, včetně například dospělých kardiaků!

Stejně tak klub Srdíčkáři vyvíjí aktivity, které mi jako Dětské srdíčko nesvedeme nebo bychom je tvořili souběžně a uvítáme proto jejich využití.

Vytvořili jsme Dětské srdíčko jako občanské sdružení. Zkoumal jsem, jak se tomu vyhnout, ale "účetně" je to nejjednodušší možnost, jak přijímat finance, dary, vydávat peníze a "oficielně" jednat. Ve stanovách našeho sdružení je proto psáno, že členství ve sdružení není podmínkou fungování sdružení!

Ve čtvrtek 17.12. jsem volal paní Bosákové, předsedkyni klubu Srdíčkáři, a navrhl jsem, abychom dali společně dohromady nějaký výchozí záměr, jak spolupracovat. Domluvili jsme, že až jej společně vypracujeme, zveřejníme jej na stránkách.

Prosíme jen všechny o trpělivost :-)

Radek Tupý