ds_banner_04.png

Ostatní

Tyto stránky sponzoruje:

Pomáhají nám:

CIDESA a.s.Jaroslav Tupy Švédsko

www.siconet.czSbor dobrovolných hasičů Sázava


Manželé Stychovi, Benešov

Radim a Lubor Hauptmannovi, Praha

Divadelní soubor Jiřího Voskovce SázavaJindřiška Orlichová

Vítejte na stránkách spolku Dětské srdíčko určených rodičům a jejich dětem postiženým srdeční vadou
účet pro Vaši pomoc:   233856424 / 0300 (více v záložce O spolku)

Studentky kvinty Anežka Kopecká a Kristýna Šedivá se rozhodly ve svém zajímavém projektu shromáždit informace o dětech se srdeční vadou a porovnat jejich život s životem zdravých dětí. Výsledkem by měla být kniha o životě těchto dětí, která by pak pomohla určitě nám všem! Rády by oslovily vás, rodiče, i děti samotné, abyste jim pomohly svými zkušenostmi a informacemi! Podpořte tento ojedinělý projekt! V příloze této aktuality je více o tomto projektu, včetně kontaktu!

Vážení rodiče,

vymyslely jsme a v současné době začínáme realizovat projekt s pracovním názvem Srdíčko, jehož cílem je shromáždit informace o dětech se srdeční vadou a porovnat jejich život s životem zdravých dětí, a to ze všech možných hledisek.

Studujeme Gymnasium A. Jiráska v Litomyšli a jsme ze třídy kvinta. Naše škola je v těchto projektech velmi úspěšná (vítězství na mistrovství světa).

Tento projekt je námi vymyšlené téma, které děláme ve svém volném čase. V současné době připravujeme formuláře pro dotazy.

Naše představa je zatím jen v obrysech. Původní představa byla, že budeme porovnávat typy vad a jejich vliv na život včetně porovnání fyzické zdatnosti. Narazily jsme ovšem na problém - spoustu dětí, se kterými bychom mohly pracovat, je moc malých na fyzické testování a hlavně bydlí i několik set km daleko.

Rádi bychom oslovily Vás, rodiče postižených dětí i děti symotné, a požádaly Vás o spolupráci!

Uvítaly bychom různě informace i zdánlivě nepodstatné. Jednalo by se např. o nemocnost dítěte, jak nemoc probíhala, specifika (např. dané léky nezabírají...). Také, jak se dítě vyvíjí (pokud je menší), např. jestli nezačalo později chodit, jak se dítě učí atd. Komunikace by většinou probíhala formou emailu.
Posílaly bychom Vám např. dotazníky, formuláře, testy atd.

Chtěly bychom, aby nakonec vznikla knížka o životě těchto dětí, kterou bychom v případě, že by byl zájem, poskytly do kardiocenter, popř. i na web.

Pokud se chcete projektu zúčastnit či máte jakékoliv dotazy, prosím kontaktujte nás na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Přivítáme i Vaše názory, zda byste výslednou knihu uvítali.

Děkujeme za spolupráci a věříme, že informace, které nám poskytnete, pomohou zpětně vám i ostatním dětem a rodičům.

Anežka Kopecká a Kristýna Šedivá